معرفی تجهیزات آشپزخانه صنعتی پارت 1معرفی تجهیزات آشپزخانه صنعتی پارت 1

با توجه به نیاز جامعه امروزه و افزایش جمعیت تهیه غذا و توزیع و پخش آن یکی از کارهای پر درآمد این روزها به شمار می رود که هر اندازه بهداشت و طعم غذاهای ارائه شده بهتر باشد میزان تقاضا نیز افزایش پیدا می کند.

اگر شما به فکر راه اندازی این قبیل کارها افتاده اید حتما باید با تجهیزات موردنیاز این فعالیت نیز آشنایی داشته باشید.

این دسته از تجهیزات برای تهیه غذا در حجم بالا مورد استفاده قرار می گیرد مکان هایی مانند هتل ها، رستوران ها، آشپزخانه ها و یا جهت تهیه غذا ها و نوشیدنی هایی که نیاز به تجهیزات خاص به خود را دارند مانند فست فود ها و کافی شاپ ها.
تجهیزات آشپزخانه صنعتی که میزان ضرورت و نحوه کار با آن ها بسیار لازم و ضروری است متناسب با نحوه ی استفاده از آن و اینکه چه کارایی مورد نیاز است انتخاب می شود.
از مدل های این تجهیزات می توان انواع مختلفی را نام برد که دارای تنوع بسیاری می باشد که برای هر مصرفی وسایل خاص خود را می طلبد، از نگه داری مواد غذایی تا سرو غذا تجهیزات آشپزخانه صنعتی وجود دارد که می توان از آن ها بهره برد.


نگه داری: شیوه نگه داری از هر یک مواد غذایی متفاوت بوده و اهمیت آن هم ثابت شده می باشد. نگه داری از مواد اولیه در حجم بالا نیازمند تجهیزات مناسب جهت این کار است.

یخچال و سرد خانه: تمامی مواد اولیه که نیاز به سرما جهت حفظ سلامتی و تازگی دارند باید در محل مناسب خود نگه داری شوند حجم بالای این مواد نیز بی شک نیازمند فضایی مناسب جهت ذخیره سازی می باشد.

قفسه بندی: در هر آشپزخانه نیاز به قفسه بندی و مرتب نگه داشتن وسایل مورد نیاز جهت آشپزی داریم تا با نظافت و آرامش بیشتری زمان خود را صرف تهیه غذا نماییم.

آماده سازی: یکی دیگر از تجهیزات آشپزخانه صنعتی که برای استفاده از مواد اولیه جهت پخت غذا نیاز به آماده سازی آن داریم تا عملیات پخت غذا بسیار راحت تر انجام گیرد تجهیزات آماده سازی می باشد. پس استفاده از تجهیزات آماده سازی در تهیه غذا بسیار نقش ضروری و مهمی را دارا می باشد.

 

ادامه در مقاله بعدی ...